نسيم ظهور


<يادداشت امروز>

مظلوم ترين فرد عالم!

 

۱

متاسفانه اکنون نه تنها در عبادات فردی بلکه در بسياری از مجالس عمومی نيز از ياد امام زمان و دعا برای تعجيل در ظهور آن حضرت غفلت می شود. اگر بدانيم که تا کنون چقدر از آن حضرت غافل بوده ايمَ متوجه می شويم که آن حضرت مظلوم ترين فرد عالم هستند. اکنون جرياناتی را در اين باره ذکر می کنيم:

۱- حجت الاسلام و المسلمين آقای حاج سيد اسماعيل شرفی می گويد:

به عتبات مقدسه مشرف شده بودم و در حرم حضرت سيد الشهدا عليه السلام مشغول زيارت بودم. چون دعای زائرين در قسمت بالای سر حرم مطهر امام حسين عليه السلام مستجاب است در آنجا از خداوند خواستم مرا به محضر مبارک مولايم حضرت مهدی ارواحنا فداه مشرف گرداند و ديدگانم را به جمال بی مثال آن بزرگوار روشن نمايد.   مشغول زيارت بودم که ناگهان خورشيد جهان تاب جمالش ظاهر شد. گر در آن هنگام حضرت را نشناختم ولی شديدا مجذوب آن بزرگوار شدم. پس از سلام از ايشان پرسيدم: آقا شما کيستيد؟

فرمودند: من مظلوم ترين فرد عالم هستم.

من متوجه نشدم و با خود گفتم حتما ايشان از علمای بزرگ نجف هستند و چون مردم به ايشان گرايش پيدا نکرده اند خود را مظلوم ترين فرد عالم می دانند! در آن هنگام متوجه شدم که ديگر کسی در کنارم نيست. اينجا بود که فهميدم که مظلوم ترين فرد عالم کسی نيست جز امام زمان ارواحنا فداه. چه زود نعمت حضور آن بزرگوار را از دست دادم.

۲- حجت الاسلام حاج سيد احمد موسوی - که از شيفتگان امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشريف می باشد- از عالم ربانی مرحوم آقای حاج شيخ محمد جعفر جوادی نقل می کنند که ايشان در عالم کشف يا شهود خدمت حضرت بقيت الله مشرف می شوند و ايشان را بسيار غمگين می بينند. از حال آن بزرگوار سوال می کنند. حضرت می فرمايند: دلم خون است. دلم خون است.

۳- حضرت امام حسين عليه السلام در عالم مکاشفه به يکی از علمای بزرگ قم می فرمودند:

«... مهدی ما در عصر خودش مظلوم است. تا می توانيد درباره مهدی سخن بگوييد و بنويسيد. آنچه که درباره شخصيت اين معصوم بگوييد درباره همه معصومين گفته ايد؛ چون حضرات معصومين همه در عصمت، ولايت و امامت يکی هستند؛ و چون عصر، عصر مهدی ما است سزاوار است درباره او مطلب گفته شود.

و در خاتمه فرمودند:

باز تاکيد می کنم در باره مهدی ما زياد سخن بگوييد و بنويسيد، مهدی ما مظلوم است...»

ادامه دارد...

<يادداشت امروز>

يکی از همين روزها

 يكى از همين روزها، ناگهان
تو مى‏آيى از نور، از آسمان

 تو مى‏آيى و شب زمين مى‏خورد
و قد مى‏كشد نور در آسمان 

 قفس با ظهور تو خط مى‏خورد
زمين مى‏شود سهم آزادگان 

 به سر مى‏رسد فصل سرد سكوت
ترك مى‏خورد بغض فريادمان 

 تو مى‏آيى از فصل عدل على 
به تقسيم لبخند، تقسيم نان 

 تو از سمت توفان شبى مى‏رسى
به دست تو تيغى عدالت نشان

 تو مى‏آيى و با سرانگشت تو
ورق مى‏خورد سرنوشت جهان

 تو در باغ آيينه گل مى‏كنى
بهار عدالت، امام زمان

يکی از خوانندگان خوش ذوق وبلاگ به نام هاجر (ياس کبود) بيت زير را سروده اند و در صفحه پيامهای اين يادداشت ثبت نموده اند. از لطف ايشان ممنونم.

ای کاش او بيايد با صد بغل گل ياس 

 در سينه ها بروید گلهای ياس احساس

<يادداشت امروز>

آغاز سبز زمين

مى‏بارد از دستش اعجاز، مردى كه بالانشين است
تا عاشقى را بفهميد، هان! فرصت آخرين است!
سحرى بكن با عصايت، تا نيل چشمم بخشكد
چشمان من رود رود است، دستان من گندمين است
ماييم و گاهى تغزّل، در كوچه باغ مزامير
شعرى بخوان از زبورت؛ تصنيفِ گل، دلنشين است!
ارزانيت باد قلبم، ارزانيت باد شعرم؛
اين است دار و ندارم؛ دار و ندارم همين است!
مى‏رويد امواج دريا در پهنه داغ و آتش
آن روز آغاز عشق است، آغاز سبز زمين است

صالح محمدى امين

<يادداشت امروز>

قسمتی از نامه معروف حضرت به شيخ مفيد

 اگر پيروان ما - كه خداوند آنان را در فرمانبردارى خويش توفيق ارزانى بدارد - به راستى در راه وفاى به عهد و پيمانى كه بردوش دارند، هم دل و يك صدا بودند، هرگز خجستگى ديدار ما از آنان به تأخير نمى‏افتاد و سعادت ديدار ما ـ ديدارى براساس آگاهى عميق و خالصانه نسبت به ما ـ زودتر روزى آنان مى‏گشت.
از اين رو (بايد بدانند كه) جز برخى رفتار ناشايسته آنان كه ناخوشايند ما است و آن عملكرد را زيبنده اينان نمى‏دانيم، عامل ديگرى ما را از آنان دور نمى‏دارد.

اين نامه در روز پنجشنبه، 23 ماه ذيحجه سال 412 هجرى به دست شيخ مفيد رسيده است
متن کامل نامه را که آقای شفيعی سروستانی آنرا ترجمه و
 بازنويسی کرده اند می توانيد در اينجا ببينيد
<يادداشت امروز>

احاديث انتظار...

جايگاه انتظار:
اميرالمؤمنين حضرت علي (ع) فرمودند:
در انتظار فرج امام زمان (ع) باشيد و از رحمت خداوند نااميد نشويد، همانا محبوترين كارها در پيشگاه خداوند عز و جل، انتظار فرج است.

مقام منتظران:
 حضرت رسول خدا (ع) فرمودند:
خوشا به حال شكيبايان در غيبت امام زمان (ع)! خوشا به حال آنان كه پيوسته در راه راست امامان (ع) گام بر مي‌دارند! خداوند، در كتاب خود، ايشان را چنين توصيف فرموده است: اَلَّذينَ يْؤْمنونَ بالْغَيب

آزمايش شيعيان در زمان غيبت:
اميرالمؤمنين حضرت علي (ع) فرمودند: براي امام زمان (ع) دوران غيبت و سرگرداني مردم واقع مي‌شود كه برخي از گروههاي مردم در اثر آن سرگرداني، گمراه مي‌شوند و برخي ديگر هدايت مي‌شوند، آنها بهترين افراد اين امت‌اند كه نيكان خاندان من همراه هستند.

حفظ دين در زمان غيبت:
حضرت امام صادق (ع) فرمودند:
براي صاحب اين امر غيبتي است. كسي كه در زمان اين غيبت، به دين خود چنگ بزند و آن را رها نكند، مانند كسي است كه با كشيدن دست خود به دور شاخه پر خار «گون»، خارهاي آن را بكند. (اشاره به سختی دينداری در زمان غيبت) سپس امام (ع) با دست مباركشان اين حالت را نشان دادند و فرمودند: كدام يك از شما با دست خود خارهاي گون را چنگ زده ‌است؟
پس مدتي طولاني سر به زير انداختند و ساكت شدند، سپس فرمودند: همانا براي صاحب اين امر غيبتي است كه در هنگام غيبت او، بنده خدا بايد تقواي الهي را مراعات كند و به دين خود چنگ بزند.

[ خانه| آرشيو مطالب | ايميل من ]

خانه
آرشيو مطالب
ايميل من


سايت منجي
اندكي صبر...


:آمار بازديد از سايتسبكبالان

:وب لاگهای ديگر

نسيم ظهور

سلام بر سحر خیز مدینه

Deltangihaye amp; majnoon مهدویت

امام مهدي

مهدي فاطمه سلام

انتـظار سبـز

تونقابي