نسيم ظهور


<يادداشت امروز>

تجربه مهمی از مرحوم شيخ حسنعلی اصفهانی

 

۲

نام مرحوم شيخ حسنعلی اصفهانی را شايد شنيده باشيد. ايشان از عرفای بزرگ و صاحب کرامات زيادی بوده اند. جريان بسيار مهمی را از ايشان نقل می کنيم:

ايشان از کودکی به عبادات و رياضات اشتغال داشته و زحمات فراوان و طاقت فرسايی را برای رسيدن به اهداف بلند روحی خود متحمل شده بودند که فوق العاده سنگين و پر زحمت بوده است.

آن بزرگوار هر چه از اذکار، اوراد، ختومات و همچنين نمازها و آيات قرآنی را که در دوران عمر خود از کودکی انجام داده بودند، يادداشت کرده و به خاطر متضمن بودن آن نوشته بر اسرار و نکات مهم صلاح نمی دانستند که آنرا در دسترس همگان قرار دهند، به همين جهت آن را مخفی نگه می داشتند. ايشان در اواخر عمر آن نوشته را به مرحوم آيت الله سيد علی رضوی دادند.

مقصود از نقل اين جريان نکته مهمی است که در آخر آن کتاب مرقوم کرده بودند و بايد درس مهمی برای همه کسانی که در راه معنويات و سير و سلوک شرعی گام برمی دارند بشود.

ايشان در آخر آن کتاب نوشته بودند: ای کاش اين اذکار و ختومات و اين زحمات را در راه نزديک شدن و تقرب به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشريف انجام می دادم.

هيچ گونه شک و ترديدی وجود ندارد که مرحوم شيخ حسنعلی اصفهانی دارای قدرت مهم روحی بوده و از قدرت کم نظيری در ميان افراد و چهره های شناخته شده برخوردار بوده اند؛ با اين همه آرزو می کنند که کاش سعی و تلاش خود را در راه تقرب به امير عالم هستی به کار می برد و از اين قدرت مهم در بازگرداندن صحت و سلامتی به بيماران و کارهايی از اين قبيل استفاده نمی نمود و برای به دست آوردن آنها سعی و تلاش نمی کرد.

پس بياييم به تجربه اين عارف و سالک بزرگ عمل کنيم و اهداف کوچک را در عبادات و اعمال خويش کنار بگذاريم. از اين پس همه دعاها، زيارات و اعمالی که انجام می دهيم در راه تقرب به امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشريف و تعجيل در فرج ايشان باشد.

 

[ خانه| آرشيو مطالب | ايميل من ]

خانه
آرشيو مطالب
ايميل من


سايت منجي
اندكي صبر...


:آمار بازديد از سايتسبكبالان

:وب لاگهای ديگر

نسيم ظهور

سلام بر سحر خیز مدینه

Deltangihaye amp; majnoon مهدویت

امام مهدي

مهدي فاطمه سلام

انتـظار سبـز

تونقابي