مظلوم ترين فرد عالم!

 

۱

متاسفانه اکنون نه تنها در عبادات فردی بلکه در بسياری از مجالس عمومی نيز از ياد امام زمان و دعا برای تعجيل در ظهور آن حضرت غفلت می شود. اگر بدانيم که تا کنون چقدر از آن حضرت غافل بوده ايمَ متوجه می شويم که آن حضرت مظلوم ترين فرد عالم هستند. اکنون جرياناتی را در اين باره ذکر می کنيم:

۱- حجت الاسلام و المسلمين آقای حاج سيد اسماعيل شرفی می گويد:

به عتبات مقدسه مشرف شده بودم و در حرم حضرت سيد الشهدا عليه السلام مشغول زيارت بودم. چون دعای زائرين در قسمت بالای سر حرم مطهر امام حسين عليه السلام مستجاب است در آنجا از خداوند خواستم مرا به محضر مبارک مولايم حضرت مهدی ارواحنا فداه مشرف گرداند و ديدگانم را به جمال بی مثال آن بزرگوار روشن نمايد.   مشغول زيارت بودم که ناگهان خورشيد جهان تاب جمالش ظاهر شد. گر در آن هنگام حضرت را نشناختم ولی شديدا مجذوب آن بزرگوار شدم. پس از سلام از ايشان پرسيدم: آقا شما کيستيد؟

فرمودند: من مظلوم ترين فرد عالم هستم.

من متوجه نشدم و با خود گفتم حتما ايشان از علمای بزرگ نجف هستند و چون مردم به ايشان گرايش پيدا نکرده اند خود را مظلوم ترين فرد عالم می دانند! در آن هنگام متوجه شدم که ديگر کسی در کنارم نيست. اينجا بود که فهميدم که مظلوم ترين فرد عالم کسی نيست جز امام زمان ارواحنا فداه. چه زود نعمت حضور آن بزرگوار را از دست دادم.

۲- حجت الاسلام حاج سيد احمد موسوی - که از شيفتگان امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشريف می باشد- از عالم ربانی مرحوم آقای حاج شيخ محمد جعفر جوادی نقل می کنند که ايشان در عالم کشف يا شهود خدمت حضرت بقيت الله مشرف می شوند و ايشان را بسيار غمگين می بينند. از حال آن بزرگوار سوال می کنند. حضرت می فرمايند: دلم خون است. دلم خون است.

۳- حضرت امام حسين عليه السلام در عالم مکاشفه به يکی از علمای بزرگ قم می فرمودند:

«... مهدی ما در عصر خودش مظلوم است. تا می توانيد درباره مهدی سخن بگوييد و بنويسيد. آنچه که درباره شخصيت اين معصوم بگوييد درباره همه معصومين گفته ايد؛ چون حضرات معصومين همه در عصمت، ولايت و امامت يکی هستند؛ و چون عصر، عصر مهدی ما است سزاوار است درباره او مطلب گفته شود.

و در خاتمه فرمودند:

باز تاکيد می کنم در باره مهدی ما زياد سخن بگوييد و بنويسيد، مهدی ما مظلوم است...»

ادامه دارد...

/ 16 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یوسف

سلام دوست خوبم ! منتی بود حضور شما در کلبه محقرانه ام . ممنون . من حضور منتظران حضرت حجت را در صفحه ام غنيمت می شمرم . برايتان آرزوی موفقيت دارم .

yas

گر ميسر نشود بو سه زدن پايش را/هر کجا پا بنهد بوسه زنم جايش را موفق باشيد .ممنون که به وبلاگ حقير ما سر می زنيد.التماس دعا

ali

شانه کمتر زن تر سم تا ر زلفت بشکند --- تار زلف توست اما ، رشته جا ن منست < سلام دوست گرامي . از اينکه به وبلاگم سر زدی ممنونم. برای امام منتظر کار کردن شيرين و لذت بخش است. مرحوم سيد صدرالدين صدر در کتاب خود(المهدی) چنين می نويسد :هنگاميکه مهدی منتظر (ع) ظهور نمايد ،وظيفه اش اين است که طبق واقع قضاوت نمايد واز کسی نترسد (چنانکه در بيشتر اخبار است) ،زيرا زمان مهدی (عج) زمان ظهور حق است به روشن ترين ظهور، وترس و تقيه با اين موضوع منافات دارد ولازمه اين امر اين است که بيعت احدی به گردن او نباشد و احتياج به عهد و پيمانی که باعث تقيه شود نداشته باشد. واز اينجا مطلب ديگری نيز بدست می آيد که در اثر غيبت و عدم تماس آن حضرت با مردم ، هيچکس را بر گردن او حقی و منتی نخواهد بود تا امام ناچار به رعايت آن شود. www.gognoos32111.persianblog.ir/

علی

ممنون از تذکرتون.

محمد

باسمه تعالي، سلام عليکم، اگر اشتباه نكنم آنچه در عالم كشف و شهود مشاهده مي شود مربوط است به عوامل معنوي و غير مادي. حضرت حجت عجل الله تعالي فرج الشريف در اين عالم بوده و مثل من و شما زندگي مي كنند و در صورتيكه كسي بتواند ايشان را ببيند با چشم ظاهر خواهد ديد و يا ممكن است كسي ايشان را خواب ببيند ولي فكر مي كنم آنچه در مورد ديدن ايشان در عالم كشف و شهود فرموده ايد، صحيح نباشد. ومن الله التوفيق.

جواد

سلام. ميلاد امام رضا رو خدمت شما و خانواده محترمتون تبريک ميگم. خوشحال میشم یه سری هم به من بزنین. التماس دعا. يا علي

يک خيالباف!

با تقدير از زحمات شما در راه تبليغ اسلام اصيل؛ به ما هم سر بزنيد فهرست مطالب جديد :mobahesat.persianblog.ir جلسه چهارم ( حلقه مفقوده ) بخش۳ : اختلاف انبياء ــ محدوديتهای علمی؛ مضر يا مفيد؟ ــ قضيه فيثاغورس و طلسم! ــ طلبه يا معجون؟ ــ نان قرضی و خانه در آتش! ــ نظرات: غير مرتبط؛ فروبحثی؛ فرا بحثی جلسه چهارم ( حلقه مفقوده ) بخش۲ : حرف شنو يا نفهم ولجباز؟ ــ ماهی گيری از آب گل آلود! ــ اينطرفی يا اونطرفی؟ ــ رای به شعارهای خاتمی يا ...؟! ــ لبخند و گريه و سينماگران! ــ همه اش کشک بود؟!

زيبا

سلام ميلاد با سعادت هشتمين اختر تابناک ولايت و امامت را به شما تبريک ميگويم بينوايم نوا نمی خواهم دردمندم دوا نمی خواهم يوسف زهرا به تو سوگند از خدا جز تو را نمی خواهم