تجربه مهمی از مرحوم شيخ حسنعلی اصفهانی

 

۲

نام مرحوم شيخ حسنعلی اصفهانی را شايد شنيده باشيد. ايشان از عرفای بزرگ و صاحب کرامات زيادی بوده اند. جريان بسيار مهمی را از ايشان نقل می کنيم:

ايشان از کودکی به عبادات و رياضات اشتغال داشته و زحمات فراوان و طاقت فرسايی را برای رسيدن به اهداف بلند روحی خود متحمل شده بودند که فوق العاده سنگين و پر زحمت بوده است.

آن بزرگوار هر چه از اذکار، اوراد، ختومات و همچنين نمازها و آيات قرآنی را که در دوران عمر خود از کودکی انجام داده بودند، يادداشت کرده و به خاطر متضمن بودن آن نوشته بر اسرار و نکات مهم صلاح نمی دانستند که آنرا در دسترس همگان قرار دهند، به همين جهت آن را مخفی نگه می داشتند. ايشان در اواخر عمر آن نوشته را به مرحوم آيت الله سيد علی رضوی دادند.

مقصود از نقل اين جريان نکته مهمی است که در آخر آن کتاب مرقوم کرده بودند و بايد درس مهمی برای همه کسانی که در راه معنويات و سير و سلوک شرعی گام برمی دارند بشود.

ايشان در آخر آن کتاب نوشته بودند: ای کاش اين اذکار و ختومات و اين زحمات را در راه نزديک شدن و تقرب به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشريف انجام می دادم.

هيچ گونه شک و ترديدی وجود ندارد که مرحوم شيخ حسنعلی اصفهانی دارای قدرت مهم روحی بوده و از قدرت کم نظيری در ميان افراد و چهره های شناخته شده برخوردار بوده اند؛ با اين همه آرزو می کنند که کاش سعی و تلاش خود را در راه تقرب به امير عالم هستی به کار می برد و از اين قدرت مهم در بازگرداندن صحت و سلامتی به بيماران و کارهايی از اين قبيل استفاده نمی نمود و برای به دست آوردن آنها سعی و تلاش نمی کرد.

پس بياييم به تجربه اين عارف و سالک بزرگ عمل کنيم و اهداف کوچک را در عبادات و اعمال خويش کنار بگذاريم. از اين پس همه دعاها، زيارات و اعمالی که انجام می دهيم در راه تقرب به امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشريف و تعجيل در فرج ايشان باشد.

 

/ 13 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زيبا

سلام ميلاد با سعادت هشتمين اختر تابناک ولايت و امامت را به شما تبريک ميگويم بينوايم نوا نمی خواهم دردمندم دوا نمی خواهم يوسف زهرا به تو سوگند از خدا جز تو را نمی خواهم

تجلي ظهور

"حاضرين به غائبين برسانند و آنها كه ميدانند به آنها كه نميدانند تا روز قيامت" . اينبار هم «خطابه غدير و چهره نفاق» !!!! با سلام دوست گرامی ما از اين به بعد هر هفته آپ ميکنيم و هر بار فرازی از خطبه غدير ! ميدانيد که بر هر مسلمان واجب است اين خطابه را که در واقع وصيت نامه پيامبر در حجه الوداع است را ولو يکبار بخواند و نه تنها بخواند به ديگران هم برساند (تا حد امکان) زيرا خود ايشان فرمودند (فلیبلغ الحاضر الغائب و والد الولد الی یوم القیامه... ) يعنی (باید که حاضران به غائبین و پدران به فرزندان برسانند تا روز قیامت ) يا علی منتظر شما هستيم .

تجلي ظهور

دوست گرامی از مطالبتان لذت بردم . آقای نخودکی در جوانی به ديدار امام زمان رسيدند و شرح اين تشرف را برای شاگرد خود شیخ محمود تولايی تعريف کردند . و اما بعد از وفاتشان ايشان (شیخ محمود) آن را آشکار کردند .

آفتاب مهر

با سلام مجدد. با اجازه شما به وبلاگ زيبا و با محتوای شما لينک داديم. در صورت مخالفت حتما با ما تماس بگيريد. با تشکر مديريت وبلاگ آفتاب مهر

سید محمدرضا هاشمی

سلام عليکم . بسيار زيبا و دل نشين بود . بعد از تشلاش فراوان .. . که وبلاگ مهدويت هک شده بود . با انايت اقا امام زمان (عج) مشکل را حل کردم ... باشيم در خدمت .يا علی التماس دعا

yas

موفق باشيد ازتون خبری نيست.

روحانی وبلاگ نویس

با سلام و پوزش از تاخير اينجانب ...... اميدوارم همه ما چشمانمان به جمال معطر و منور آقا روشن گردد .... در سلامت و سعادت .

ravy

امام محمد باقر علیه السلام می فرمايد : چهار چيز از گنج های بهشت است:(الف)ابراز نکردن حاجت(ب)نهان کردن صدقه(ج)پنهان کردن درد(د)کتمان مصيبت

خاکسار آستان علی

ايشان به اين قرب هم بدون ترديد راه يافته بودند (و تشرف هم یافته بودند که از زبان خودشان به نزدیکان نقل شده بود) اصلا اين راه بدون دستگيری حضرت به مقصد نمی رسد. گويا اين جمله را ايشان به در گفته اند که ديوار بشنود... اگر بشنود! مطلب قشنگی بود. يا علی

آفتاب مهر

با سلام سالروز شهادت امام محمد تقی عليه السلام را به پيشگاه آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشريف و تمامی منتظران آن حضرت تسليت عرض می نماييم. مديريت وبلاگ آفتاب مهر.